Loading...
Aktualności

I Turniej Ground Golfa o Puchar Wójta Somianki 2018

W lipcu odbył się w Somiance pierwszy turniej w ground golfa. Frekwencja dopisała, a także tym razem i pogoda – bowiem z jej powodu Turniej był przesunięty o tydzień.

Oprócz lokalnych graczy do Somianki przyjechała silna ekipa z warszawskiego klubu AGI.

Wszystkim dopisywały humory, a w powietrzu unosił się duch walki i rywalizacji. Warszawska ekipa zamierzała zgarnąć ufundowane przez wójta Andrzeja Żołyńskiego nagrody. Jednak rzeczywistość okazała się bardziej przyziemna. Po zaciętym meczu miejscowi gracze – ale z międzynarodowym doświadczeniem, pokazali przyjezdnym, gdzie ich miejsce. 

Turniej wygrała z doskonałym wynikiem 19- tu uderzeń mieszkanka gminy Somianka Bożena Wasik (w tym jeden dołek został zagrany w 1 uderzeniem tzw. hole-in-one).  

Drugie miejsce zajął Paweł Wasik (Somianka) z wynikiem 24 uderzenia.  

Honor przyjezdnych uratował Zbyszek Bujalski (AGI Klub), który zdobył trzecie miejsce z wynikiem 26 uderzeń. Czwarte miejsce z wynikiem 30 uderzeń zajęli ex aequo  Dorota Kuchta ( Somianka) oraz Renata  Gajek i Michał Dobrzyński (AGI Klub). Oczywiście, nie mogło zabraknąć pamiątkowych zdjęć zwycięzców z gospodarzem Turnieju.

Po zakończonym turnieju wszyscy usiedli przy wspólnym poczęstunku.  Rozmawiano o wynikach, regułach gry oraz o propagowaniu idei ground golfa wśród lokalnej społeczności, jako sposobu spędzania aktywnie i wspólnie wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Nowicjusze opowiadali o swoich wrażeniach, a zwycięzcy dzielili się swoim doświadczeniami.

Wójt Andrzej Żołyński – prywatnie fan jazdy na motocyklu – jednak w miarę swoich możliwości, chciałby zainteresować jak najszerszą grupę mieszkańców swojej gminy ground golfem. Czas mile upływał, ale jak wszystko co dobre spotkanie dobiegło końca.  Wszyscy rozstali się w doskonałych humorach – pokonani również, obiecując rewanż przy najbliższej okazji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Klub AGI