Loading...
Aktualności

Pierwszy Turniej Ground Golfa wśród członków korpusu dyplomatycznego Ambassadors Cup 2020

W sobotę, 19 września w podwarszawskim Józefowie odbył się niezwykły turniej ground golfa. Partronat nad nim objął sam Ambasador Mongolii, a spotkanie odbyło się z okazji 70 tej rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Mongolią a Polską.

Ambasador Mongolii Dorj Barkhas w swoim przemówieniu powiedział: „Bardzo dziękuję, że przyszliście na turniej,  dziękuję panu burmistrzowi i osobom z gminy Józefów, że pomogli nam w organizacji tego turnieju, udostępniając ten teren i udzielili wsparcia.  Dziękuję kierownictwu Klubu Ground Golfa, cieszę się że jest przedstawiciel Ministerstwa Spraw Zagranicznych Krzysztof Bojko – Ambasador Polski w Mongolii. Idea i pomysł zorganizowania tego turnieju jest bardzo ważna szczególnie teraz podczas pandemii gdy jesteśmy ograniczeni kwarantanną. Ground Golf jest sportem rekreacyjnym nie kontaktowym. Jest to okazja do spotkania i wymiany doświadczeń. Mam nadzieję, że tradycja będzie kontynuowana również w przyszłym roku”.

Grupa Korpusu Dyplomatycznego, składała się z 20 uczestników. Najlepsze wyniki osiągnęli:

1. Ambasador Mongolii  Barkhas Dorj

2. Igor Braniecki Radca Ambasady Ukrainy

3. Tumurbaatar Enkhbayar – żona Ambasadora Mongolii

Wśród polskich uczestników najlepiej zagrali:

1. Brzeziński Krzysztof

2. Michniowski Zbigniew

3. Gaworska Marianna

Turniej zakończył się niezwykłym koncertem zespołu mongolskiego, który oprócz tradycyjnych pieśni prosto z Mongolii wykonał również znany wszystkim utwór „Szła dzieweczka do laseczka”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Klub AGI